Nasze koty
  Miot L Aktualny

- Kocięta archiwum

- Nasze koty - galerie
 
  Kocur - EC Caro
  Kotka - IC Eliza
  Kotka - Ewena
  Kotka - EC Jennifer
  Kotka - IC Benitta
  Kotka - GIC Misery
  Kocur - CH Benito

- Rodowody

  Wystawy - galeria
  Wystawy - osiagnięcia
  Historia - hodowli
  Mieszkamy z kotem
  Kocie porady

   
Kontakt

Hodowca:

Danuta Turek
Wrocław

Telefon:

660-262-842

wielkiekoty@interia.pl

   Losowa fotka
   Login
Nick

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniałeś hasło?
 Mieszkam z kotem
    
Dodany przez Anna dnia June 12 2009 08:42:42


Maine Coon kocięta

 

 

Dzielenie domu z kotem definiowane często jako hobby wymaga bardzo odpowiedzialnego potraktowania tematu w kilku podstawowych aspektach. Obustronna radość i rozrywka z wzajemnych kontaktów są wartościami możliwymi do osiągnięcia pod warunkiem zrozumienia i zaakceptowania wzajemnych potrzeb. Na nas opiekunach spoczywa odpowiedzialność za zbudowanie wzajemnego szczęśliwego i trwałego związku. 

 

  1. Należy pamiętać że kot jest stworzeniem żywym i podobnie jak my jest zdolny do odczuwania radości, smutku, i cierpienia. Decydując się na czworonoga zobowiązani jesteśmy nie tylko do zapewnienia opieki weterynaryjnej i wyżywienia ale i do stworzenia niezbędnych warunków środowiskowych pozwalających na godne życie, oraz zestarzenie się . Kot jest zwierzęciem bardzo wrażliwym i wymaga od nas akceptacji, czułości i poświęcenia czasu na zabawy oraz na ciągłe budowanie wzajemnych partnerskich relacji w kocim stadzie do którego zalicza również nas swoich opiekunów.

 

  1. Bezwzględnie nie wolno kotów drażnić, straszyć, ani stresować karami nie zrozumiałymi dla kociej natury. Zabawa, nagrody, i zacieśnianie więzi rodzinnych to najlepsze sposoby na dobre wychowanie i oduczanie naszego pupila od aktów agresji i od przykrych lub niechcianych nawyków.

 

  1. Żyjąc pod jednym dachem z kocim gronem należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w zakresie dostępu do trujących roślin, substancji chemicznych, i urządzeń mogących powodować okaleczenia. Wykazów toksycznych gatunków roślin jest wiele, lecz nie wszystkie są  ukierunkowane w odniesieniu do konkretnych gatunków zwierząt. Specyfikacje takie są niekompletne i często nie kierowane dla potrzeb przeciętnego użytkownika. Zawsze przed podjęciem decyzji budzącej wątpliwości należy zasięgnąć porady eksperta.

 

  1. W każdym przypadku należy traktować kota jak kolejnego równoprawnego w uczuciach i potrzebach członka rodziny. Kot czuję się bezpiecznie jeśli wie że codziennie do niego wrócimy. Nie wolno kota odtrącać ani pozostawić samemu sobie gdy potrzebuje i domaga się naszego towarzystwa. Tylko w taki sposób można uzyskać pełną harmonię i zrozumienie we wzajemnych relacjach. 

 

 

 

 19442 Czytań ˇ Drukuj
Certain Blues by:
Powered by v6.00.105 + © 2003-2005
2774932 Unikalne wizyty